Kulakta hissiyat kaybı ve sesleri boğuk duyma

0
0

Merhaba Hocam,

Yaklaşık iki hafta önce sabah uyandığımda iki kulağımda tıkanıklık hissim vardı. Odyometrist bir arkadaşıma konuyu paylaştığımda bana kulağın kirden tıkanmıştır diyip eczaneden gliserin yağı bazlı kir çıkartıcı tavsiye etmişti: yaklaşık iki hafta kullandım ve bazen duş sırasında kulağımı kendim yıkadım. Geçen süreçten sonra sol kulağım kendisine geldi fakat sağ kulağımda sesleri boğuk ve az duyuyorum ve yine sağ kulağım ve çevresine dokunduğumda sanki hissiyatta uyuşukluk varmış gibi hissediyorum. Sağ kulağımda ağrı yok ama çınlama başladı. Sorunum geçmediği için arkadaşım bir cihazla kulaklarıma baktı kir olmadığını ve temiz olduğunu söyleyip beni kbb doktoruna gitmemi söyledi. Randevu aldım ama biraz süre var ve endişe duymaya başladım. Sizce hastalığım geçici midir hocam? Böyle bir hastalığın tanısı var mıdır? Araştırmalarım doğrultusunda benzer ne tanı bulabildim ne de tedavi şekli.

İyi yünler dilerim hocam

0
0

Kulak kanalında ve kulak zarında sorun olmadığından muayene ile emin olunduktan sonra işitme testi yapılmalıdır. Bu testin sonucuna göre görüntüleme yöntemleri ile daha ileri incelemelerin yapılması da gerekebilir.

Aynı şikayeti yapabilecek bir çok olasılık var ve tahminle bir sonuca varamazsınız. Bazı kulak sorunlarının tedavisine başlamak için süre önemlidir, tedavi ne kadar erken başlanırsa başarı olasılığının arttığı durumlar vardır. Bir hayli vakit geçirmişsiniz, en kısa sürede bir KBB uzmanı hekime gitmelisiniz.

1 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
İsim Soyisim*
E-mail*
Dosya ekle
Tetkik raporları, görüntüleme incelemelerine ait resimler, fotoğraf vb belgelerinizi gönderebilirsiniz.
Dosya Adı Boyut
Yüklenen dosya şuanda bulunmamaktadır.
Maksimum dosya boyutu 9.8MB.
Desteklenen dosya formatları : pdf txt doc docx jpg tif png mp4