Zigoma deplase ve göz altı kemiği kırığı ameliyatı

0
0

Darp sonucu zigoma kemiğim çöktü ve sağ gözaltı kemiğimde kırıklar oluştu. 2 aylık bir beklemeden sonra gözümde yanma oluşmaya başlayınca ve de televizyon ışığı alınca ameliyat oldum. Bu arada çift görme yoktu. Sağ göz altımdan kesilerek ve ağız içimden kesilerek oldum. 2 ay oldu sağ gözüm uyanırken zor açılıyor ve gün içinde çok puslu ve bilgisayara bakınca yanma oluyor ve morluk da geçmedi. Acaba ameliyat olmakta yanlış mı yaptım? Bir de sağ gözüm çok baygın bakıyor. Böyle kalır diye korkuyorum. Bir de sağ dudak üstü kesi yapılan yeri hissetmiyorum ve de ıslık çalamıyorum. Böyle mi kalacak?

  • Ümit Yılmaz , 11 ay önce sordu.
  • son düzenleme 11 ay önce
0
0

En önemli sorun ameliyatı 2 ay sonra olmanızdır. İdeal olan, onarımın travmadan sonraki ilk 1-2 gün içinde yapılmasıdır. 10 günden itibaren kaynama başlar ve yapılan onarımın başarı şansı düşer.

2 ay sonra gerçekleştirilen ameliyatın öncesinde muayenede hangi bulguların olduğunu, filmlerde nasıl değişiklikler görüldüğünü ve ameliyatta hangi durumlarla karşılaşıldığını bilmeden ameliyatın gerekliliği konusundaki sorunuzu yanıtlayamayız.

Zigoma ve üst çene kemiği (maksilla) kırıklarında yüzün orta bölgesinin duyusunu alan sinir hasar görmüş olabilir. Üst dudak çevresindeki uyuşukluk ameliyata bağlı değil, bu sinirin kırık nedeniyle hasarlanmasından kaynaklanmış ve kalıcı olabilir.

Göz kapağı ile ilgili ameliyat etkilerinin düzelmesi için en az 6 ay beklemek gerekir. Bundan sonra devam eden bir sorun varsa tekrar çözümü için değerlendirilebilir.

Geçmiş olsun dilerim.
Prof. Dr. İrfan Yorulmaz

1 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
İsim Soyisim*
E-mail*
Dosya ekle
Tetkik raporları, görüntüleme incelemelerine ait resimler, fotoğraf vb belgelerinizi gönderebilirsiniz.
Dosya Adı Boyut
Yüklenen dosya şuanda bulunmamaktadır.
Maksimum dosya boyutu 5MB.
Desteklenen dosya formatları : pdf txt doc docx jpg tif png
Whitefest Rezervasyon
Aytaç Termal Otel