Vestibüler migren

0
0

10 yıllık auralı migren hastasıyım. 3 sene önce 4 sn süren dünyamın döndüğü bir baş dönmesi yaşadım akabinde KBB doktoru ve Nörolog a gittim BT çekildi temiz çıktı. Röntgende boyun fıtığı çıktı. Betaserc verildi fakat gelişme olmadı. Geceleri uyurken ve gün içinde kafamda ağırlık hissi, kafamı sağa sola çevirdiğimde baş dönmelerim devam ediyor. 2021 eylül ayında tinnitus ve hiperakuzi başladı, kulaklarımda basınç ve geçmeyen bir ses yoğunluğu var. Sese karşı çok duyarlı kulaklarım bazı seslere karşı (mesela masaya konan çatal sesi) kendimi kasıyorum ve basınç fazlalaşıyor. Hayat kalitemi düşürüyor ve bununla baş etmeye çalışmaktan yoruldum. En son vestibüler migren teşhisi kondu. Homeopatik ilaçlar kullanıyorum fakat gelişme olmadı.

  • Diş sıkması
  • Saç dökülmesi
  • Ciltte kızarıklık
  • Minimal mitral yetersizliği
  • Göz önünde şekiller
  • Boyun fıtıgı mevcut

 

0
0

Bir öneride bulunmak için burada gerekli bilgilerin hepsi yok, ya da tutarsızlıklar var. Örneğin, vestibüler migrende işitme ile ilgili şikayetler olmaz. Şikayetler daha çok Meniere hastalığını düşündürüyor.

İşitme ve denge sistemi ile ilgili şikayetleriniz var, bu durumda işitme ve denge sistemi testlerinin yapılması gerekir. BT’nin normal bulunmuş olması sadece beyin kanaması geçirmediğinizi veya büyük bir tümör olmadığını gösterir.

Sıralı diğer şikayetlerin ise birbirinden bağımsız olması daha muhtemel.

1 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
İsim Soyisim*
E-mail*
Dosya ekle
Tetkik raporları, görüntüleme incelemelerine ait resimler, fotoğraf vb belgelerinizi gönderebilirsiniz.
Dosya Adı Boyut
Yüklenen dosya şuanda bulunmamaktadır.
Maksimum dosya boyutu 9.8MB.
Desteklenen dosya formatları : pdf txt doc docx jpg tif png mp4