Uyku apnesi tedavisi

0
0

Hocam, Almanyada kaliyorum, size sorum aşırı hoşlama ile gelen nefes tutma şikayetim var.. Nasıl olursa ağustos başında izinde olacağım.. Uyku apnesi ve tedavisi hakkında bilgi verirseniz sevinirim.. Inşallah izinde muayenizi ziyâret etmek istiyorum müsaitseniz.. Slmlar..

  • Dursun Başar , 6 ay önce sordu.
  • son düzenleme 6 ay önce
0
0

Öncelikle sizi muayene etmeliyiz ve şikayetlerinize neden olabilecek, özellikle burun ile ilgili bir sorun varsa bunun tedavisini yapmalıyız. Daha sonra uyku apnenizin olup olmadığı, varsa şiddeti ve özellikleri konusunda bilgi sahibi olmamız için bir gece uyku laboratuarında uyumanız ve uyku testi yapılması gerekecektir.

Bu test sonucuna göre tedavi gerektirir derecede uyku apneniz olduğunu saptarsak iki tür tedavi seçeneği üzerinde duracağız:

  1. CPAP cihazı: uyurken takacağınız bir burun maskesinden basınçlı hava veren bir sistem
  2. Ameliyat ile tedavi: Uyku apnesinde uygulanan birçok ameliyat çeşidi vardır. Sizin için hangisinin uygun olacağını ancak muayene ve uyku testi verilerine bakarak belirleyebiliriz.

Henüz yaz aylarına ait programım kesinleşmiş değil ama, Ağustos ayı başında uygun olacağımı tahmin ediyorum. Gelmeden bir hafta önce +90 312 4285112 no’lu telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

Geçmiş olsun dilerim.
Prof. Dr. İrfan Yorulmaz

0
0

Slm Hocam,
öncelikle ilginize teşekkür ederim..
Burda uyku laboratuvarında bir gece kalmıştım ve bana uyku maskesi verdiler…Elimdeki verileri sizinle paylaşmak istiyorum ve dosya halinde gönderiyorum..
Slmlar …
Dursun Başar

  • Dursun Başar cevapladı 6 ay önce
  • son düzenleme 6 ay önce
0
0

Bu raporlar cihaz size bağlı iken elde edilen verileri gösteriyor. Cihazın hangi basınç değerlerinde çalıştığı ve apneleri ne ölçüde engellediği konusunda bilgiler var. Ameliyat ile tedavi seçeneğiniz olup olmadığı konusunda yorum yapabilmek için ilk yapılan ve maskesiz test sonucunuzu görmeliyim.

Boyunuzu ve kilonuzu da bilmeliyim.

Test sonuçlarınızı ve bu mesajın yanıtını https://www.irfanyorulmaz.com/soru-cevap/question/uyku-apnesi-tedavisi sayfasından veriniz. Mesajın alt kısmındaki dosya ekleme fonksiyonunu kullanabilirsiniz.

Saygılarımla,
Prof. Dr. İrfan Yorulmaz

0
0

Hocam Ağustos 2. haftası için randevu alabilirmiyim…. Uyku apnesi problemim var ve muayene olup  uyku laboratuvarına girmek istiyorum..

Slmlar

  • Dursun Başar cevapladı 6 ay önce
  • son düzenleme 6 ay önce
0
0

Randevu tarih ve saatiniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Saygılarımızla.
Prof. Dr. İrfan Yorulmaz e-Randevu Yöneticiliği

5 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
İsim Soyisim*
E-mail*
Dosya ekle
Tetkik raporları, görüntüleme incelemelerine ait resimler, fotoğraf vb belgelerinizi gönderebilirsiniz.
Dosya Adı Boyut
Yüklenen dosya şuanda bulunmamaktadır.
Maksimum dosya boyutu 5MB.
Desteklenen dosya formatları : pdf txt doc docx jpg tif png
Whitefest Rezervasyon
Aytaç Termal Otel