Sinüzit, alerjik rinit, tat koku kaybı

BU UYGULAMA GEÇİCİ BİR SÜRE İÇİN DURDURULMUŞTUR.

 

0
0

Hocam merhabalar,

Bt inceleme bulguları: Sağ maksiller sinüsü totale yakın dolduran sıvı, sol maksiller sinüste küçük retansiyon kisti ve sol alt nazal konka hipertrofisi şeklinde olup

Alerjik rinitim var, geniz akıntısı, boğaz ağrısı öksürük ve baş ağrısı şikayetlerim özellikle sonbahar ve kış aylarında çok fazla artıyor. İlaç kullanmadan yapamıyorum. Levmont ve nazostere her yıl bu aylarda devam etmem sorun olur mu acaba (Covid kaynaklı tat koku bozuklugu 2 yıldır devam ediyor) sinüzit için tedavi gerektiren bir durum var mı hocam ?

Vaktiniz olurda bilgilendirirseniz çok memnun olurum, teşekkür ederim. İyi günler

0
0

Levmont ve Nazoster isimli ilaçları şikayetlerin alevlenme gösterdiği dönemlerde kullanmanızda sakınca olmaz.

“Sağ maksiller sinüsü totale yakın dolduran sıvı” kronik bir sorun ise cerrahi tedavi gerektiriyor labilir. Filmi görmem ve sizi muayene etmem gerekir. Ameliyat kararı için muhtemelen bilgisayarlı tomografi incelemesinin de yapılması gerekecektir. Arzu ederseniz gelin, bakalım.

2 yıldır devam eden COVID-19 kaynaklı tat koku bozukluğunun bundan sonra düzelmesi düşük bir olasılık. Alerjiye bağlı olmadığına emin misiniz?

Geçmiş olsun dilerim.

0
0

Tat koku kaybı alerjiye bağlı daha uzun sürmüş olabilir belki hocam ama covid19 geçirdikten sonra böyle bu durumla karşılaştım. 3 ay sıfır tat koku 6 ay çürümüş soğan yanık lastik gibi tat kokular aldım şu an ise çoğunlukla spesifik tat ve kokudan farklı algıyorum. Oranlamam gerekirse %30-40 gibi bir oranda normal tat koku alıyorum.

Geri dönüşünüz ve bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

2 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
İsim Soyisim*
E-mail*
Dosya ekle
Tetkik raporları, görüntüleme incelemelerine ait resimler, fotoğraf vb belgelerinizi gönderebilirsiniz.
Dosya AdıBoyut
Yüklenen dosya şuanda bulunmamaktadır.
Maksimum dosya boyutu 9.8MB.
Desteklenen dosya formatları : pdf txt doc docx jpg tif png mp4