Sağ kulak

0
0

Merhabalar hocam. Rahatsız ediyorum kusura bakmayın. Dün gittim kulağımı temizlemeye ve mantar olduğunu söyledi içinde. Temizledi ve bi hap ve terbisil sprey verdi. Yanlız kulağım içine sıktım dün spreyi . Bugün yine duymuyorum.  Rica ediyorum ne yapmam gerekiyor. Doktora 3 . Kez gittim açılacak dedi. Ne yapmam gerekiyor nasıl bi yol izlemem gerekiyor.

Şimdiden teşekkür ederim

  • Eyup ergüler , 2 sene önce sordu.
  • son düzenleme 2 sene önce
0
0

Mantar iltihabı nedeniyle derinin üst tabakası normalden hızlı dökülür, bunlar mantar birikintileri ile birleştiğinde kulak zarının üzerini kaplayabilir veya dış kulak kanalını tıkayabilir. İlaç tedavisinin etkili olması için birikintilerin tıkanma oldukça ara ara temizlenmesi çok önemlidir.

Kulak kanalı iltihap nedeniyle çok şiştiyse temizleme yapmak mümkün olmayabilir. Doktorunuzun tedaviye bir süre devam edip daha sonra kontrol etmek istemesinin nedeni bu olabilir. Sizin yapabileceğiniz başka bir işlem yoktur.

Dr. İrfan Yorulmaz

0
0

Hocam öncelikle mesajıma yanıt verdiginiz için sizlere gerçekten minnettarım. Şu kabus gibi gecen günlerde korka korka hastaneye gidenlerden biri olarak söylüyorum bunu.

Ve son olarak yazınıza (verdiğiniz cevaba binaen) kulağımda iltihapin olmadığını ve sadece mantar olduğunu söyledi doktor.  Kullanmış olduğum spyrey ve oral tablet bu süreçte işe yarar mı ?

Teşekkür ediyorum şimdiden. Allah yardımcınız olsun. Kolaylıklar dilerim..

  • Eyup ergüler cevapladı 2 sene önce
  • son düzenleme 2 sene önce
0
0

Önerilen tedavi gayet uygun, düzenli uyguladığınızda bir süre sonra düzelecektir. Mantar tedavisi kısa süreli olmayabilir, doktorunuz gerekirse spreye birkaç hafta devam etmenizi önerebilir.

Geçmiş olsun.
Dr. İrfan Yorulmaz

3 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
İsim Soyisim*
E-mail*
Dosya ekle
Tetkik raporları, görüntüleme incelemelerine ait resimler, fotoğraf vb belgelerinizi gönderebilirsiniz.
Dosya Adı Boyut
Yüklenen dosya şuanda bulunmamaktadır.
Maksimum dosya boyutu 9.8MB.
Desteklenen dosya formatları : pdf txt doc docx jpg tif png mp4