Parotis bezinde şişlik

0
0

Hocam merhaba,

İki gün önce kulağımın alt kısmında hafif ağrılı bir sertlik ve yüzümün sol kısmında şişlik oluştuğunu farkettim. Hemen doktora gittim ve ultrasonda sol parotis içerisinde büyüklükleri 3-4 mm arasında değişen multiple anekoik alanlar tespit edildi. Doktor ultrason sonucunu değerlendiremeyen ayrılmak zorunda olduğundan cefurol ve arveres isimli ilaçları almamı söyledi. İnternette sizin sitenizi gördüm, paylaştığınız bilgiler için teşekkür ederim. Ultrason raporu ve sonuçlarını Ekleyemedim gerçi ama. Sizce bendeki kitlenin tümör olma olasılığı var mı? Bu konuda baya endişelendim. Bilgi verirseniz çok sevinirim.

İyi çalışmalar dilerim

Didem kocabıyık

  • Didem Kocabıyık , 11 ay önce sordu.
  • son düzenleme 11 ay önce
0
0

Anekoik sinyaller tükürük bezi içinde taş olabileceğini düşündürüyor. Ultrasonografiyi yapan uzmanın bunu raporunda yorumlamış ve bezin kanallarında genişleme olup olmadığını belirtmiş olması gerekir.

İnceleme raporunuzu bu mesaja yanıt olarak ekleyebilir veya iletisim@irfanyorulmaz.com e-posta adresine gönderebilirsiniz.

Birden çok sayıda ve milimetrik boyuttaki oluşumların tümör olasılığı pek yoktur.

Geçmiş olsun dilerim.
Dr. İrfan Yorulmaz

0
0

Ultrasonografideki sinyaller tükürük bezi iltihabına ve bezin kanallarında koyu birikintilere bağlı olabilir. Tedaviniz bittikten ve şişlik düzeldikten birkaç hafta sonra ultrasonografinin tekrarlanması iyi olur.

Geçmiş olsun.
Dr. İrfan Yorulmaz

0
0

İlginiz için çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim.

3 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
İsim Soyisim*
E-mail*
Dosya ekle
Tetkik raporları, görüntüleme incelemelerine ait resimler, fotoğraf vb belgelerinizi gönderebilirsiniz.
Dosya Adı Boyut
Yüklenen dosya şuanda bulunmamaktadır.
Maksimum dosya boyutu 5MB.
Desteklenen dosya formatları : pdf txt doc docx jpg tif png
Whitefest Rezervasyon
Aytaç Termal Otel