Orta kulak enfeksiyonu ve beze

0
0

20 gun once bir ust solunum yolu enfeksiyonu sonrasinda siddetli orta kulak iltihabi yasadim. O gun agridan doktora gittim antbiyotik ve otrivin verdi o gece muhtemelen zar basinctan yirtildi ve 1-2 gun suren damla seklinde akinti oldu. Sonra agrim gecti ancak isitmem duzelmedi 20 gundur sol kulagim duymuyor denecek kadar tikali. Gecen hafta tekrar agrim artti ve boynuma ceneme vurdu. Doktora gittim 10 antibiyotik igne ve 1 kortizol igne vurunuyorum bitmek uzere. Agrim gecti ancak kulagim hala tikali ve 2 gun once bogazimda adem elmasinin altinda bir siskinlik farkettik, beze atmis. Troid mi lenf bezesi mi bilmiyorum. Bu enfeksiyonlardan dolayi beze olusma ihtimali var midir, telaslandik isitmemi kaybetmekten ve tumorden korkuyorum.

  • Osman Mermer sordu 1 ay önce
  • son düzenleme 1 ay önce
0
0

Orta kulak iltihabı nedeniyle boyunda beze oluşmaz. Sizin beze olarak tanımladığınız şişliğin ne olduğuna bakmak gerekir.

Orta kulak iltihabından sonra bir süre kulak zarının arkasında sıvı kalabilir ve kulağınızdaki tıkanıklığı, yani işitme kaybını bu yaratıyor olabilir. Tedaviniz bittikten sonra gerekirse sıvı için ölçümler yapılabilir.

Geçmiş olsun dilerim.
Prof. Dr İrfan Yorulmaz

1 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
İsim Soyisim*
E-mail*