Nazofarenks anjiyofibromu

0
0

7 ay once 15 yasindaki oglum nazofarenks anjiyofibromdan (7×8cm buyuklugunde. embolize yapilip) dudak ici dis koklerinden girilerek ameliyat oldu.kitle sorunsuz cikarildi dendi. surekli kontrol aldindaydi. kontrollerini 1 aya uzattilar fakat gittigimizde 53 ml. bir kitle nuks dendi. simdi tekrar olmasi gerektigi soylendi. bu sefer daha arkada beynin altina dogru uzanti var dendi. noroloji radyoloji ve kbb prof. gosterelim filmleri dediler. Bu neden nuks eder. farkli hekimlere mi gitmeliyiz. burdami beklemeliyiz. gittigimiz yerde fakulte hast. burda acik amelyat yapilacak yine. farkli yontemle yapilabilirmi. bilgi verirmisiniz

0
0

Nazofarenks anjiofibromlarının çoğunu artık endoskopik yöntemle ameliyat ediyoruz. Bu tümör türü ameliyatlardan sonra nüks edebilir; bunun nedeni çoğunlukla kemik içinde fark edilmesi zor tümör odaklarının kalmasıdır. Ancak 7 ayda bu büyüklükte nüks oluşması pek beklenen bir durum değil; arkadaki kısıma ulaşılamamış da olabilir.

İkinci ameliyatın endoskopik yapılıp yapılamayacağını söyleyebilmemiz için son bilgisayarlı tomografi ve manyetik rezonans görüntülerini görmeliyiz. Bunlara ait diskler sizde varsa Dropbox veya WeTransfer internet ortamlarına yükleyip bağlantıyı yorulmazi@gmail.com e-posta adresine gönderirseniz değerlendirebiliriz.

Geçmiş olsun dilerim.
Prof. Dr. İrfan Yorulmaz

1 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
İsim Soyisim*
E-mail*
Dosya ekle
Tetkik raporları, görüntüleme incelemelerine ait resimler, fotoğraf vb belgelerinizi gönderebilirsiniz.
Dosya Adı Boyut
Yüklenen dosya şuanda bulunmamaktadır.
Maksimum dosya boyutu 5MB.
Desteklenen dosya formatları : pdf txt doc docx jpg tif png
Whitefest Rezervasyon
Aytaç Termal Otel