Modifiye Politzerizasyon

BU UYGULAMA GEÇİCİ BİR SÜRE İÇİN DURDURULMUŞTUR.

 

0
0

Merhaba. 7 yaşındaki oğlumda kulağında sıvı birikmesi var. Tüp takılması öneriliyor. Araştırma yaparken sizin ameliyat öncesi denediğiniz yöntemi okudum. Bu tedaviyi İzmir ‘de yapan bir meslaktaşınız var mı? Bana bu konuda bir tavsiyeniz olur mu?

  • Sevgi Gümüş , 10 ay önce sordu.
  • son düzenleme 10 ay önce
0
0

İyi bilinen ve yaygın kullanılan bir uygulama değil, ne yazık ki. İzmir’de uygulayan olup olmadığını bilmiyorum. Kısa bir öğretiyi takiben aslında uygulamayı ebeveynler, hatta çocuklar kendileri yapıyor. Ancak şu anda cihazın temininde döviz kurundaki ciddi artışlar nedeniyle sorun var. Distribütör firma uzun süredir ithal etmiyor. Ben hastalarıma sorun düzelene veya düzelme olmadığına kanaat getirip tüp takılması gerektiği kararını verene kadar daha önce temin ettiğim cihazlardan birini belli bir süre için veriyorum.

0
0

O zaman bize Ankara yolları göründü. Randevu için internetteki iletişim bilgileriniz geçerli mi? Alternatifleri değerlendirelim yine de olmazsa son çare tüp taktırmak olsun.

  • Sevgi Gümüş cevapladı 10 ay önce
  • son düzenleme 10 ay önce
0
0

Önce bana yapılmış olan basınç testi ve işitme testi sonuçlarını gönderir misiniz?

Sorunun hangi şikayetlerle ve ne zaman başladığını, şu ana kadar ne tedaviler uygulandığını da yazınız.

0
0

Merhaba.Oğlum üç yaşında iken geceleri horladığı için doktora götürdük. Geniz eti ameliyatı oldu. Beş altı ay sonra alerjik astım tanısı aldı ve tedavisi devam ediyor. Yaklaşık bir yıl önce tekrar gece horlamaya başlayınca KBB’ ye götürdük. Sıvı birikmesi olduğunu söylediler. Ara ara kontrole götürdük. Ama geçmedi. Ağrılı ve ateşli bir durumu hiç olmadı. Antibiyotik kullanımı  sadece bu hafta  kontrole götürünce verdiler. Sadece bu sonuçları bulabildim. Ayrıca yaptırmamızı istediğiniz bir test varsa yaptırabiliriz bu hafta. Vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar…

  • Sevgi Gümüş cevapladı 10 ay önce
  • son düzenleme 10 ay önce
0
0

Son yapılan test özellikle sol kulakta yoğunlaşmış sıvı varlığını gösteriyor. “Saf ses odyometri” adı verilen işitme testini e yaptırmanızda yarar var.

0
0

Merhaba. Dediğiniz testi yaptırdım. Bakıp bir yol gösterirseniz çok mutlu olurum Teşekkürler, iyi çalışmalar…

  • Sevgi Gümüş TÜRKEL cevapladı 10 ay önce
  • son düzenleme 10 ay önce
0
0

Basınç değerleri önceki testlere göre daha düzelmiş görünüyor. Ancak işitme testinde çok hafif dereceli bir işitme kaybı var. Ankara’ya gelmek isterseniz memnuniyetle bakarım ama, takip kolaylığı nedeniyle ikamet ettiğiniz ilde testi yaptırdığınız merkezin öğretim üyelerinden birisini de tavsiye edebilirim: Buraya tıklayınız

0
0

Değerlendirmeniz için çok teşekkür ederim.Tavsiyenizi elbette dikkate alırız ama ben sizin çalışmanızın oğlumuzda bir faydası olup olmayacağını merak ediyorum. Bu süreci bir operasyon olmadan atlatmanın çözümünü aramaktayız. Bu test sonuçlarıyla bahsi geçen modifiye politzerizasyon etkili olursa Ankara’ ya gelebiliriz.

 

 

 

 

 

 

  • Sevgi Gümüş cevapladı 10 ay önce
  • son düzenleme 10 ay önce
0
0

Ameliyat kararı öncesinde birkaç hafta denemekte yarar var. İşe yarayıp yaramayacağını, tüp takma ihtiyacını ortadan kaldırıp kaldırmayacağını öngörmek mümkün değil. Orta kulaktaki sıvı toplanmalarının %70’i tedavi sonrasında kendiliğinden düzelir. Modifiye Politzerizasyon bu orana %15 katkı sağlıyor. Kalan %15 çocukta ise tüp takmak gerekiyor.

9 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
İsim Soyisim*
E-mail*
Dosya ekle
Tetkik raporları, görüntüleme incelemelerine ait resimler, fotoğraf vb belgelerinizi gönderebilirsiniz.
Dosya AdıBoyut
Yüklenen dosya şuanda bulunmamaktadır.
Maksimum dosya boyutu 9.8MB.
Desteklenen dosya formatları : pdf txt doc docx jpg tif png mp4