Maksiller sinüs retansiyon kisti

0
0

Hocam merhaba. 2012 yılında grip ve bas agrisi sikayetiyle hastaneye gittigimde sinuzit kisti oldugunu ogrenmistim ilac kullandim ama kontrole gitmedim. Bas agrilarim gecmedi tekrar gittigimde mr da sağ maksiller sinüste retansiyon kisti var. Tekrar bi ilac tedavisine baslamadan ameliyat olma talebim olabilir mi ?

  • Fatma Nur Karaca , 4 sene önce sordu.
  • son düzenleme 4 sene önce
0
0

Maksiller sinüs retansiyon kistleri baş ağrısına neden olmaz. Baş ağrınızın migren gibi başka bir nedeni olabilir ve bu açıdan değerlendirilmesi gerekir.

Kistlerin ilaçla tedavisi yoktur. Tedavi gerektirecek yer ve büyüklükte ise ameliyatla alınması gerekir. Bunu belirlemek için de filmlerinizi görmeliyiz.

Geçmiş olsun.
Dr. İrfan Yorulmaz

0
0

merhaba hocam, maksiller sinüste oluşan retansiyon kisti zamanla kendi kendine tamamen yok olur mu? yoksa operasyonla alınmadığı sürece ömür boyu kalıcı mıdır ?

0
0

Küçük kistler küçülüp bazen kendiliğinden kaybolabilir. Büyüklüğü değişmeyebilir, veya büyüyebilir de. Yani, bütün olasılıklar vardır.

0
0

Sag maksiler sinuslerde 27 mm retasyon kisti cikti mr da hocam birinci ameliyat olmam sart mi 2. Sag tarafta olan retasyon kisti hem dislere hemde yuzun tamamini kasma agri yapar mi

  • Mucahit bayir cevapladı 3 sene önce
  • son düzenleme 3 sene önce
  • 27 mm büyük bir kist. 1. Ameliyat muhtemelen gerekir. 2.Şikayetlerin nedeni olabilir, ancak kesin söylenemez. Geçmiş olsun. Dr. İrfan Yorulmaz
0
0

Merhaba yillarca sag maksiller sinus ile ilgili sikayetlerim oldu. Kimi zaman sinuzit dendi. Kimi zaman burun eti dendi. En son gittigimde retasyon kisti dendi. Ve herhangi bir tedavi ihtiyaciniz yok dediler. Ben sunu sormak istiyorum aylardir uyku tedavisi aliyorum ancak bi cozume ulasamadim. Bu kist ara ara sanirim patliyor ve burnumdan oluk oluk sari bi sivi akiyor o zaman cok rahatliyorum.ve uyuyabiliyorum. Bu kistlerin patlamasi ve rahatlamam icin ne yapabilirim.

  • Ayşe Güzelgözlü cevapladı 6 ay önce
  • son düzenleme 6 ay önce
  • Büyük veya şikayet yaratan kistlerin tedavisi ameliyatla alınmasıdır. Ancak, sinüs kistleri uyku bozukluğu yapmazlar.
5 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
İsim Soyisim*
E-mail*
Dosya ekle
Tetkik raporları, görüntüleme incelemelerine ait resimler, fotoğraf vb belgelerinizi gönderebilirsiniz.
Dosya AdıBoyut
Yüklenen dosya şuanda bulunmamaktadır.
Maksimum dosya boyutu 9.8MB.
Desteklenen dosya formatları : pdf txt doc docx jpg tif png mp4