Lökoplaki

0
0

Merhaba hocam daha öncede ulaşmıştım size ortalama 2 aydır dil yüzeyinin sağ yan kısmına doğru bir beyazlık oldu ağrı aci hassasiyet yok 1 haftayı geçik süredir de ağız kenarlarimda oldu KBB uzmanına gittim  lokoplaki dedi patalojik parca alınacak dedi gün verdi ama daha güne var kan tetkiklerim vitamin,  vs normal CRP 4 sedimantasyon 30 dk 6  lenf bezi sisti çene altında (16*7mm) 10 yıl oncede mikst tümör nededi ile sağ submandibular bezim alınmıştı sorum şu hocam lökoplaki bu kadar kısa zamanda yakin bölgelere yayılım yapar mı? (32 yasindayim sigara alkol hic Kullanmadım)

0
0

Lökoplaklar yayılmaz, ancak farklı yerlerde ayrı ayrı görülebilirler. Uykuda diş sıkma, yanak ve dil emme gibi eylemler bu tür değişiklikler yapabilir. Bunlar yoksa ağız içindeki beyaz lekelerden (lökoplazi) biyopsi alınması doğru bir yaklaşımdır.

0
0

Anladım hocam çok tesekkur ederim iyi çalışmalar

  • Elvan Zapçı cevapladı 2 hafta önce
  • son düzenleme 2 hafta önce
0
0

Hocam tekrardan merhaba yanak içi ve dil den parca alindi pataloji sonucu bekliyorum frengi ve liken planus içinde bazı kan tetkikleri istendi rica etsem sonuçları yorumlar misiniz frengi ve liken konusunda sonuçlar ektedir

  • Elvan Zapçı cevapladı 2 gün önce
  • son düzenleme 2 gün önce
0
0

Liken tanısı kan tahlileri ile değil, immünfloresan mikroskopi ile değerlendirilen patoloji incelemesi sonucunda koyulur.

Yüklediğiniz sonuç belgesinde sifiliz açısından yapılmış bir test sonucu yoktur. Sarılık ve HIV virüsleri negatif çıkmış.

0
0

Anladım çok tesekkur ederim iyi çalışmalar hocam

  • Elvan Zapçı cevapladı 2 gün önce
  • son düzenleme 22 saat önce
5 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
İsim Soyisim*
E-mail*
Dosya ekle
Tetkik raporları, görüntüleme incelemelerine ait resimler, fotoğraf vb belgelerinizi gönderebilirsiniz.
Dosya AdıBoyut
Yüklenen dosya şuanda bulunmamaktadır.
Maksimum dosya boyutu 9.8MB.
Desteklenen dosya formatları : pdf txt doc docx jpg tif png mp4