Lenf nodülü

0
0

Merhaba sayın hocam

Ben 25 yaşında bir kadın hastayım. Yaklaşık 2 ay önce fark ettiğim bir nodülüm var. Fark ettiğim günden beri teşhis için randevu almaya çalışıyorum ancak bugün elimde sadece bir ultrason sonucum var. Ultrason istemi genel cerrahi kliğinden yapıldı. Rapora e-nabız üzerinden ulaştım.

“BOYUN US İNCELEMESİ Bilateral parotis ve submandibular bezler normal boyutlarda, parankimi homojendir. Tiroid bezi boyutları ve isthmus kalınlığı normaldir. Tiroid parankimi homojen görünümdedir. Parankimde kistik ya da solid nodül saptanmamıştır. Boyunda kitle bulgusu saptanmamıştır. Sağ C2’de 10.3×3.7 mm , komşuluğunda 10.5×2.8 mm ve solda 11.8×3.6 mm , komşuluğunda 10.1×4 mm çaplarında hilusları açık reaktif lenf nodları izlenmiştir. Submental orta hatta 5 mm çapında lenf nodu mevcuttur.”

Elime bir nodül gelmesi dışında rahat nefes alamama, boğazımda boğmaca olmuş gibi rahatsız edici bir his var. Nodüllerde ağrı yok fakat boğazımda tahriş olmuş gibi bir yanma var.
Genel cerrahi hekimi acilen KBB kliğine başvurmam gerektiğini söyledi. Ancak devlet hastanesinde sıra bulmakta zorlanıyorum.
Çekirdek ailemde şimdiye kadar bir kanser öyküsü yok. Ancak bir kuzenim 10 yaşındayken kanserden vefat etti. Bir başka kuzenim ise meme kanseri tedavisi gördü.
Bu durumun tehlikeli bir şey olması beni çok korkutuyor. Bana yardım ederseniz çok memnun olacağım.
Saygılarımla

0
0

Şikayetlerin nedeni muhtemelen ultrasonografide belirtilen lenf bezleri değildir. Boğazınızdaki şikayetlerin nedenini sizi muayene etmeden ve belki başka tetkikler yapmadan anlayamayız.

Geçmiş olsun.

0
0

Teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim.

  • Lutfiye Aktan cevapladı 7 gün önce
  • son düzenleme 7 gün önce
2 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
İsim Soyisim*
E-mail*
Dosya ekle
Tetkik raporları, görüntüleme incelemelerine ait resimler, fotoğraf vb belgelerinizi gönderebilirsiniz.
Dosya Adı Boyut
Yüklenen dosya şuanda bulunmamaktadır.
Maksimum dosya boyutu 9.8MB.
Desteklenen dosya formatları : pdf txt doc docx jpg tif png mp4