Lenf bezi şişmesi

BU UYGULAMA GEÇİCİ BİR SÜRE İÇİN DURDURULMUŞTUR.

 

0
0

Merhaba hocam benim boyunda patolojik boyutta boyunda karında ve göğüs boşluğunda bir kaç lenf bezi şişmesi var .boyutlar 2,3,4 cm ye yakın. Bu şişliklerde herhangi bi ağrı yok. Doktorlar lenfomadan şüphelenip ilaçlı tomografi ardından pet çekimi yapıldı. Kesin tanı için boyundan biyopsi yapılacak. Size pet sonuçlarımın fotoğraflarını atacağım biyopsi olmama 2 gün var lütfen yorumlarmısınız .

  • Meryem Elitaş , 10 ay önce sordu.
  • son düzenleme 10 ay önce
0
0

Vücutta bir çok bölgede büyümüş lenf bezlerinin olması lenfoma şüphesini doğurur ve bu lenf bezlerinden bir veya birkaçından biyopsi alınarak patoloji incelemesi yapılması gerekir. PET-BT bulguları bunu destekliyor.

Geçmiş olsun.

0
0

Cevabınız için teşekkür ederim hocam .Son olarak şunu sormak istiyorum ; 19 ocakta boyun ultrasonu yapıldı ve sonuca lenfoma yazılmış sizce biyopsi yapılmadan ultrason sonucu kesin sonuç verir mi ?

  • Meryem Elitaş cevapladı 10 ay önce
  • son düzenleme 10 ay önce
0
0

Biyopsi sonuçlanmadan lenfoma olup olmadığı başka hiçbir inceleme ile söylenemez. Ultrasonografide muhtemelen lenfoma olabileceğine işaret eden bir ifade kullanılmıştır.

0
0

Ultrason da bulgular belirtilip sonuç ve öneriler kısmına da direk lenfoma yazıldığını gördüm .Bi yanlışlık mı oldu bilinçli mi yazıldı bilmiyorum ama cevabınız biraz da olsa içim rahatlattı çok teşekkür ederim iyi akşamlar .🙏

  • Meryem Elitaş cevapladı 10 ay önce
  • son düzenleme 10 ay önce
4 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
İsim Soyisim*
E-mail*
Dosya ekle
Tetkik raporları, görüntüleme incelemelerine ait resimler, fotoğraf vb belgelerinizi gönderebilirsiniz.
Dosya AdıBoyut
Yüklenen dosya şuanda bulunmamaktadır.
Maksimum dosya boyutu 9.8MB.
Desteklenen dosya formatları : pdf txt doc docx jpg tif png mp4