Kulakta sıvı toplaması

0
0

Hocam  iki kulağıma tüp takıldı, fayda görmedim sol kulağım sıvı topluyor işitme kaybı baş dönmesi bulantı denge bozukluğu hafif baş ağrısı devam ediyor çeşitli ilaçlar kulandım fayda etmedi çaresi var mı? teşekkürler.

  • Mehmet Faruk Şahin , 8 ay önce sordu.
  • son düzenleme 8 ay önce
0
0

Baş dönmesi, bulantı, denge bozukluğu, baş ağrısı orta kulakta sıvı birikmesinin belirtileri değildir. Bunlar daha çok iç kulağın denge organı veya merkezi sinir sistemi ile ilgili belirtiler gibi görünüyor.

Sizde detaylı bir kulak ve nörolojik muayane ile, denge ve işitme fonksiyonları ile ilgili testlerinizin yapılması, daha sonra gerekli filmlerin değerlendirilmesi ve belli bir teşhise varılması gerekiyor. Acak bundan sonra sorununuzun bir çaresi olup olmadığına yanıt verilebilir.

Orta kulakta sıvı toplanması için en etkili tedavi yöntemi tüp takılmasıdır. Tüplerinizin ne kadar süre kulak zarında kaldığını yazmamışsınız, kısa sürede atıldıysa belki daha fazla süreye gereksinim vardır ve tekrar tip takılması yararlı olabilir. Tüp yeterli süre kaldıysa ve sıvı sorunu tekrarlıyorsa östaki tüpünün balon ile genişletilmesi işlemi denenebilir.

Nerede ikamet ettiğinizi bilmiyorum. Olanak varsa gelin, bakalım ve gereken bütün testlerinizi yaptırıp bir sonuca ulaşmaya çalışalım.

Geçmiş olsun dilerim.
Dr. İrfan Yorulmaz

0
0

Saygı değer hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkürler benim kulağımda tüpler 4 ay gibi bir sürede ömrünü tamamladı size en son  yaptırdığım testimi gönderiyorum bir önceki sorumda belirttiğim gibi benim baş dönmesi bulantı kulak çınlaması hafif baş ağrısı denge bozukluğu dolmuşa bindiğimde camları açıksa sağ kulağım hemen tutuluyor artık bulantı baş dönmesi sersemlik  başlıyor ben sinopta hastanede memurum samsuna gittim denge testi yokmuş nörolojiye gittim şark damarım normal çıktı ne yapabilirim?

  • Mehmet Faruk Şahin cevapladı 8 ay önce
  • son düzenleme 8 ay önce
0
0

Tetkikleriniz sonuçlanana kadar Ankara’da birkaç gün kalabilirseniz incelemelerinizi yaptırabiliriz.

Geçmiş olsun dilerim.
Dr. İrfan Yorulmaz

3 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
İsim Soyisim*
E-mail*
Dosya ekle
Tetkik raporları, görüntüleme incelemelerine ait resimler, fotoğraf vb belgelerinizi gönderebilirsiniz.
Dosya Adı Boyut
Yüklenen dosya şuanda bulunmamaktadır.
Maksimum dosya boyutu 5MB.
Desteklenen dosya formatları : pdf txt doc docx jpg tif png
Whitefest Rezervasyon
Aytaç Termal Otel