Kulakta ses

0
0

Hocam merhaba. Benim uzun bir süredir sağ kulağımda nefes alıp verme sesimi duyma sorunum var. Sol kulağımda bir sorunum yok. Bunun yanı sıra beni en çok rahatsız eden bir başka ses de yutkunurken sağ kulakta duyduğum sesler. Bir şeyler yiyip içtiğimde sanki orada bir açıklık var ve kulağımdan bu yutkunma seslerimi belirgin bir şekilde duyuyorum. İşitme testleri ve endoskopi yapıldı. Orta kulakta bir sorun saptanmadı. Östakinin de düzgün çalıştığı söylendi. Yalnızca o bölgede asimetrik SNİK olduğu belirtildi. Boynumda o bölgede dokununca zaman zaman bir hassasiyet de mevcut. Boyun yapılarıyla ilgili olma ihtimali var mıdır? Bu şikayetlerimin sebebi ne olabilir ve gerekli tetkikler nelerdir? MR ve diğer tetkikler için tekrar doktora gideceğim. Şimdiden yanıtınız için teşekkürler.

  • Yağmur Derya Keskin , 2 hafta önce sordu.
  • son düzenleme 2 hafta önce
0
0

Nefes alma sesinin kulakta duyulması çoğunlukla “patent östaki tüpü” denilen bir soruna bağlıdır. Bu, normalde kapalı durması gereken östaki tüpünün açık olmasına bağlıdır. Buna yönelik bir değerlendirme yapılması gerekir.

“o bölgede asimetrik SNİK olduğu belirtildi” ifadenizdeki o bölgenin neresi olduğu anlaşılmıyor. Sensörinöral işitme kaybının kısaltması olan SNİK ya sağ, ya sol kulakta olur, bölgesi yoktur.

“o bölgede dokununca zaman zaman bir hassasiyet” hangi bölgedir?

1 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
İsim Soyisim*
E-mail*
Dosya ekle
Tetkik raporları, görüntüleme incelemelerine ait resimler, fotoğraf vb belgelerinizi gönderebilirsiniz.
Dosya Adı Boyut
Yüklenen dosya şuanda bulunmamaktadır.
Maksimum dosya boyutu 9.8MB.
Desteklenen dosya formatları : pdf txt doc docx jpg tif png mp4