Kulak Zarı Yırtılması

0
0

Yaklaşık 14 gün önce kulak zarım yırtıldı. İyileşecegine inanıyorum. Kulak zarım iyileştikten sonra duyma tamamen eskisi gibi olur mu ve sağlamlığı nasıl olur ?

  • Furkan Duran , 1 sene önce sordu.
  • son düzenleme 1 sene önce
0
0

Eğer orta kulaktaki örs, çekiç ve üzengi kemiklerinin yapısında ve hareketlerinde bozulmaya neden olacak bir hasar meydana gelmediyse kulak zarı yırtıkları iyileştikten sonra çoğunlukla işitme de normale döner. Kulak zarının sağlamlığı bazen eskisi olur, bazen de yırtılıp iyileşen kısım normalden ince kalır. Zarın bir bölgesinin ince olması günlük hayatta sorun yaratmaz, ancak su altı dalışlarında ve bazı havacılık sporlarında tekrar yırtılma riski taşır.

Geçmiş olsun dilerim.
Prof. Dr. İrfan Yorulmaz

0
0

Merabalar yaklaşık 2 ay travmaya baglı olarak kulak zarı yırtılması oldu. Geçen hafta doktora gittigimde kulak zarımın tamamen kapandıgını söyledi fakat kulagımda konuşurken sanki kulagımda bi cisim var gibi hissediyorum ve zar iyileşmesine ragmen kulak çınlaması devam ediyor bunun sebebi nedir ve bu 2 sorumun çözümü var mıdır?

  • Furkan cevapladı 12 ay önce
  • son düzenleme 12 ay önce
0
0

İşitme testlerinizin yapılması gerekir. Geçirdiğiniz travmanın kulak zarında olduğu gibi, orta kulaktaki kemikçikler (örs, çekiç, üzengi) ve iç kulakta üzerinde de olumsuz başka  etkileri meydana gelmiş olabilir.

Geçmiş olsun dilerim.
Prof. Dr. İrfan Yorulmaz

3 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
İsim Soyisim*
E-mail*
Dosya ekle
Tetkik raporları, görüntüleme incelemelerine ait resimler, fotoğraf vb belgelerinizi gönderebilirsiniz.
Dosya Adı Boyut
Yüklenen dosya şuanda bulunmamaktadır.
Maksimum dosya boyutu 5MB.
Desteklenen dosya formatları : pdf txt doc docx jpg tif png
Whitefest Rezervasyon
Aytaç Termal Otel