Kulak Zarı Yırtılması

0
0

Yaklaşık 14 gün önce kulak zarım yırtıldı. İyileşecegine inanıyorum. Kulak zarım iyileştikten sonra duyma tamamen eskisi gibi olur mu ve sağlamlığı nasıl olur ?

  • Furkan Duran sordu 3 ay önce
  • son düzenleme 3 ay önce
0
0

Eğer orta kulaktaki örs, çekiç ve üzengi kemiklerinin yapısında ve hareketlerinde bozulmaya neden olacak bir hasar meydana gelmediyse kulak zarı yırtıkları iyileştikten sonra çoğunlukla işitme de normale döner. Kulak zarının sağlamlığı bazen eskisi olur, bazen de yırtılıp iyileşen kısım normalden ince kalır. Zarın bir bölgesinin ince olması günlük hayatta sorun yaratmaz, ancak su altı dalışlarında ve bazı havacılık sporlarında tekrar yırtılma riski taşır.

Geçmiş olsun dilerim.
Prof. Dr. İrfan Yorulmaz

0
0

Merabalar yaklaşık 2 ay travmaya baglı olarak kulak zarı yırtılması oldu. Geçen hafta doktora gittigimde kulak zarımın tamamen kapandıgını söyledi fakat kulagımda konuşurken sanki kulagımda bi cisim var gibi hissediyorum ve zar iyileşmesine ragmen kulak çınlaması devam ediyor bunun sebebi nedir ve bu 2 sorumun çözümü var mıdır?

  • Furkan cevapladı 1 ay önce
  • son düzenleme 1 ay önce
0
0

İşitme testlerinizin yapılması gerekir. Geçirdiğiniz travmanın kulak zarında olduğu gibi, orta kulaktaki kemikçikler (örs, çekiç, üzengi) ve iç kulakta üzerinde de olumsuz başka  etkileri meydana gelmiş olabilir.

Geçmiş olsun dilerim.
Prof. Dr. İrfan Yorulmaz

3 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
İsim Soyisim*
E-mail*