Kulak zarı deliği

0
0

Merhaba hocam benim oğlum 10 yaşında küçükken 2-3yaşında kulağını temizlerken zıpladı ve sonra kulağı ağrımaya başladı kan geldi doktora götürdük zarı delinmiş dedi ve antibiyotik iğne yazdı 1hafta sonra kulaktan gelen akıntı kurudu ve tekrar müayine zamanı doktor onarılmış dedi. Aradan geçen bu kadar yılda hiç bir sorun olmadı uçak yolculuğu üzme zamanı her şey gayet normal. Haziran 1 de havuza gitmişti geldiğinde çocuklardan biri havuza atladı ve başı kulağıma deydi kulağım ağrıyor dedi.1-2gün sonra ağrı geçti ve havuza devam etti. 13 haziranda akşamdan itibaren kulağından akıntı gelmeğe başladı. Doktora götürdük kulağı delik emeliyat yapalım dedi. Sonra da kulağı şuan tıkanık diyip siprogout oksijenli su bir de onadron yazdı. Onadronun talimat kağıdında kulak zarı deliği varsa kullanmayın yazmış. Bilginize ihtiyacımız var.

  • Könül Guliyeva , 5 ay önce sordu.
  • son düzenleme 5 ay önce
0
0

Kulağın niçin tıkanık olduğunu (kir mi, kulak kanalı derisinde iltihaplanma mı?) bilmeden veya kulağı muayene etmeden size kesin bir ilaç önerisinde bulunamam. Bu nedenle doktorunuzun önerisine uymanızı öneririm.

Onadron isimli ilacın kulak zarındaki delikten orta kulağa geçmesinin bir sakıncası olmaz. Belki çocuk birkaç saniye yanma hissettiğini söyleyebilir. Asıl oksijenli suyun delikten kaçmaması gerekir.

Geçmiş olsun dilerim.
Dr. İrfan Yorulmaz

 

1 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
İsim Soyisim*
E-mail*
Dosya ekle
Tetkik raporları, görüntüleme incelemelerine ait resimler, fotoğraf vb belgelerinizi gönderebilirsiniz.
Dosya Adı Boyut
Yüklenen dosya şuanda bulunmamaktadır.
Maksimum dosya boyutu 5MB.
Desteklenen dosya formatları : pdf txt doc docx jpg tif png
Whitefest Rezervasyon
Aytaç Termal Otel