Kulak yıkanması sonrası ağrı

0
0

hocam kulak yolunda biriken buşon yüzünden su ile yıkattım fakat aradan 3 gün geçmesine rağmen kulakta ağrı ve baskı hissi geçmedi ne yapabilirim cevap verirseniz çok sevinirim iyi çalışmalar…

  • Zafer Gürbüz , 10 ay önce sordu.
  • son düzenleme 10 ay önce
0
0
  • Buşon tamamen temizlenememiş olabilir. Ancak buşonun sadece kulakta tıkanıklık, yani işitme kaybına neden olması beklenir. Tıkanıklık hissini baskı hissi olarak ifade ediyor olabilirsiniz. Ağrı buşon için olağan bir belirti değildir.
  • Buşona dış kulak kanalı derisinin iltihabı (otitis eksterna) eşlik etmiş olabilir. Bu durum tedavi edilmediği için şikayetiniz devam ediyor olabilir.
  • Kulağın yıkanmasını takiben otitis eksterna gelişmiş olabilir; şikayetlerinizin nedeni bu olabilir.
  • Kulak zarınızda farkında olmadığınız bir delik varsa yıkama sonrasında orta kulakta enfeksiyon (otitis media) meydana gelmiş olabilir.

Bunların hangisinin sizin şikayetlerinizden sorumlu olduğunu anlamak için kulağınızın muayene edilmesi gerekir. Sizin anlamanız mümkün olmaz ve bu aşamada sizin yapabileceğiniz bir işlem yok.

Geçmiş olsun dilerim.
Dr. İrfan Yorulmaz

0
0

Sevgili hocam öncelikle cevap yazma inceliği gösterdiğiniz için çok teşekkürler, anlatımlarınızdan otitis eksterna veya otitis media sonucu çıkıyor ama kulak yolunun kaşıntısı, yüze dağılan ağrı, duyma kaybı, kısmen ağrı kulak yolunda gibi belirtiler otitis eksterna olma ihtimalini arttiriyor. Hastanelerimizin doluluğu yüzünden bugün tedavi göremedim muhtemelen yarin özel bir kuruluşa gitmem gerekicek. ..sizle aynı ilde olmamak üzücü 🙁 herşey için teşekkürler hocam

  • Zafer Gürbüz cevapladı 10 ay önce
  • son düzenleme 10 ay önce
2 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
İsim Soyisim*
E-mail*
Dosya ekle
Tetkik raporları, görüntüleme incelemelerine ait resimler, fotoğraf vb belgelerinizi gönderebilirsiniz.
Dosya Adı Boyut
Yüklenen dosya şuanda bulunmamaktadır.
Maksimum dosya boyutu 5MB.
Desteklenen dosya formatları : pdf txt doc docx jpg tif png
Whitefest Rezervasyon
Aytaç Termal Otel