Kulak, ya da kulak ile ağıza açılan kısımdan gelen ses

0
0

Öncelikle merhaba ben 17 yaşındayım ve yaklaşık bir yıl önce konuşurken sol kulağımdan veya tam anlayamadım ağzımın  iç kısmından çıt sesleri geliyordu. Ama bu sesler konuşmuyorken olmuyor ve bu sesler dışardan biri kulağıma doğru yaklaştığında duyabiliyor . Aynı zamanda üfleme hareketi yaparken bu çıt sesi daha net bir şekilde duyuluyor . Üniversite sınavına hazırlandığım için bu durum ders çalışırken beni çok rahatsız ediyor. Ve kendimce çözüm ararken fark ettim ki başımı sağa doğru eğdiğimde bu ses gelmiyor. Bunun yanında burnumu tıkayıp üfleme hareketi yaptığımda da ses kesiliyor . Aynı zamanda yeni çıkan yirmilik dişlerden dolayı diş hekiminde gittim ama onun tetiklemeyeceğini söyledi . 2 KBB doktoruna  gittim muayene oldum ve kulak işitme testi yapıldı ama sonuçlar temiz çıktı . Doktorların biri kaslardan dolayı dedi diğeri kafaya takma dedi . Ancak bu ses kulağımın dibinde oluyorken kafaya takmamak  pek mümkün olmuyor . Yanıtınız benim için çok değerli şimdiden çok teşekkür ederim .

  • Nazif Yiğit Gençal , 2 ay önce sordu.
  • son düzenleme 2 ay önce
0
0

Orta kulak ve geniz arasında bulunan, normalde kapalı olup yutkunma, esneme, çene hareketleri ile açıldığında orta kulağa hava taşıyan östaki tüpünü açan kaslara ait bir belirtiyi ifade ediyorsunuz. Sesi başkasının da duyuyor olması bu olasılığı güçlendiriyor.

Tedaviler ile düzelme olmaz ise kulak zarına tüp takılması veya östaki tüpüne balon uygulaması işlemleri için değerlendirmek gerekir.

1 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
İsim Soyisim*
E-mail*
Dosya ekle
Tetkik raporları, görüntüleme incelemelerine ait resimler, fotoğraf vb belgelerinizi gönderebilirsiniz.
Dosya AdıBoyut
Yüklenen dosya şuanda bulunmamaktadır.
Maksimum dosya boyutu 9.8MB.
Desteklenen dosya formatları : pdf txt doc docx jpg tif png mp4