Kulak içindeki ses

0
0

Ben doktora gitim ve kulaklarımda hic bir sorun olmadığını söyledi ama kulağımın icindeki ses geceleri dışarıya veriyor sesi odalardayken icerdeki sesi duyabiliyorum bunun tedavisi nasıldır??

  • Yusuf Şengün , 6 ay önce sordu.
  • son düzenleme 6 ay önce
0
0

Kulağın içinde duyduğunuz sese tinnitus adını veriyoruz. Bunun nedeni çoğunlukla muayenede görülemez. Öncelikle kulağın işitme testlerinin yapılması, daha sonra bazı kan tahlilleri ve filmler ile nedenin bulunmaya çalışılması gerekir.

Tinnitusun kesin bir tedavisi yoktur. Ancak rahatsız edici etkisinin azaltmaya yönelik cihazlar ve rehabilitasyon yöntemleri vardır.

Arzu ederseniz gelin, değerlendirelim.

Geçmiş olsun dilerim.
Dr. İrfan Yorulmaz

0
0

Dediklerinizi okudum da doktor işitme testi yaptı ve bana kulaklık takmamamı istedi bana ilac verdi ama ilaclardan bi fayda gördüğümü söyliyemem faydası dokunmadı ne yapmalıyımm??

  • Yusuf şengün cevapladı 6 ay önce
  • son düzenleme 6 ay önce
0
0

İcerdeki sesin 1 sene falan ileşme imkanı var mı nasıl bir tedavi uygulamalıyım bilgi verir misiniz neler benim kulağıma zararlı olur??

  • Yusuf şengün cevapladı 6 ay önce
  • son düzenleme 6 ay önce
0
0

Tekrarlıyorum, tinnitusun kesin bir tedavisi yoktur. İlaçların bazen ve kısmen yararı olabilir, ancak garantisi yoktur. Sesin rahatsız edici etkisini azaltmaya yönelik cihazlar ve rehabilitasyon yöntemleri vardır.

Arzu ediyorsanız gelin, gerekli ölçümleri yapalım ve rehabilitasyon için gereken işlemleri yapalım. Nerede yaşadığınızı bilmiyorum, Ankara’da birkaç gün kalmanız gerekir. Sizin kendi başınıza yapabileceğiniz bir tedavi şekli yoktur.

Yüksek şiddetteki sesler kulağınıza zarar verebilir.

Geçmiş olsun.
Dr. İrfan Yorulmaz

4 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
İsim Soyisim*
E-mail*
Dosya ekle
Tetkik raporları, görüntüleme incelemelerine ait resimler, fotoğraf vb belgelerinizi gönderebilirsiniz.
Dosya Adı Boyut
Yüklenen dosya şuanda bulunmamaktadır.
Maksimum dosya boyutu 5MB.
Desteklenen dosya formatları : pdf txt doc docx jpg tif png
Whitefest Rezervasyon
Aytaç Termal Otel