İşitme cihazı tavsiyesi

0
0

Merhaba ben 2014  – 2015 yılları arasında askerliğimi yaparken atışlar sırasında her iki kulağım duyum kaybına uğradı (sağ 55 Db – sol 48 db). Bu netice sonrasında çürüğe çıkarıldım, halen askeriye ile davamız devam etmektedir. Yaşamış olduğum durum nörosensöriel, ya da ani idiyopatik işitme kaybı olarak geçiyor. Merak ettiğim durum şu ben işitme cihazı taktırmak istiyorum

1- ) Her iki kulağa mı takılması gerekli ? Öyleyse marka öneriniz nelerdir ?

2-) Ben cihazın görünmesini istemiyorum bu tür durumlarda komple kulak için cihazlar takılabiliyor mu ? Kullanışlı mı ?

  • Emrah Zan , 9 ay önce sordu.
  • son düzenleme 8 ay önce
0
0

Her iki kulakta da işitme kaybı varsa işitme cihazının her iki kulakta da kullanılması doğrudur. Önce bir kulakta  kullanmaya alışmanız, daha sonra diğer kulakta da kullanmaya başlamanız iyi olur. SGK iki taraflı işitme kayıplarında ikinci cihazın bedelini ilk cihaz en az 6 ay kullanıldıktan ve bundan yarar görüldüğü belirlendikten sonra karşılamaktadır.

İşitme testinizin tamamı görülmeden marka ve model seçeneklerinin belirlenmesi mümkün olmaz. Ayrıca bu iletişim ortamından size herhangi bir marka önermemiz mümkün ve etik değildir.

Tamamen kulak kanalı içinde kalan ve görünmeyen cihazlar vardır. Bu cihazlar takıp çıkartma sırasında el becerisi açısından zorluk çekmeyecek genç kişiler için oldukça kullanışlıdır.

Geçmiş olsun dilerim.
Dr. İrfan Yorulmaz

1 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
İsim Soyisim*
E-mail*
Dosya ekle
Tetkik raporları, görüntüleme incelemelerine ait resimler, fotoğraf vb belgelerinizi gönderebilirsiniz.
Dosya Adı Boyut
Yüklenen dosya şuanda bulunmamaktadır.
Maksimum dosya boyutu 5MB.
Desteklenen dosya formatları : pdf txt doc docx jpg tif png
Whitefest Rezervasyon
Aytaç Termal Otel