İnverted Polip

0
0

Merhabalar 5 -6 ayın sonunda bu şekilde tanı konuldu ve ameliyat denildi ayrıca çok riskli Görme yetini Kaybedebilirsin dediler Konu Hakkında Görüşlerinizi Öğrenebilirmiyim Ve tavsiyelernizi İnverted polip

0
0

“Inverted polip” diye bir hastalık tanısı yoktur, muhtemelen tanı “inverted papillom”dur. Bu iyi huylu bir tümör olmakla birlikte, giderek büyüme ve yayılma eğilimi gösterir. Yaklaşık %15 olasılıkla kanserleşme riski de vardır. Bu nedenlerle mutlaka ameliyat olmanız gerekir.

Her ameliyatta olduğu gibi bu tümörün ameliyatında da bazı riskler vardır. Filmlerinizde tümörün büyüklüğünü görmeden riskleri net olarak söylemem mümkün değil ama, ameliyatın gözün yanında yapılıyor olması nedeniyle görmenin düşük bir olasılıkla etkilenme riski vardır.

Geçmiş olsun dilerim.
Prof. Dr. İrfan Yorulmaz

0
0

Hocam Şuan patolojiye parça gönderildi Net Bir Bilgi verilmiyor maalesef Büyüklüğünü Görsel tetkik olarak Size Birşey Sunamam Ama Şöyle ifade edebilirim

burun Deliğinin 1 tanesinde nefes güçlüğü yaşanıyor diğeri gayet açık kapalı olan da tam kapalı değil sürekli burun akıntısı hapşırma ve gözyaşarması yaşanıyor nazal Polip denildi daha sonra detaylı tomografi ve kamera ile bu tanı verildi Her iki göz de mi etkilenir yoksa sadece biri mi ve görme kaybı yüzde kaç oranda Kayıp yaşanır şimdiden teşekkürler Hocam

  • Ali Kaplan cevapladı 5 yıl önce
  • son düzenleme 5 yıl önce
0
0

Inverted papillom ve nazal polip tamamen farklı sorunlardır ama, benzer şikayetlere neden olabilirler ve muayenede benzer özellikte görünebilirler.

Ameliyata bağlı görme bozukluğu meydana gelmesi, deneyimli cerrahların yaptığı ameliyatlarda çok nadirdir. Sıklığı yüzde ile ölçülmez, birkaç bin ameliyatta bir olur. Ameliyat iki taraflı yapılırsa her bir taraf için ayrı ayrı risk vardır. Bir tarafta yapılan ameliyat karşı taraftaki gözü etkilemez.

0
0

Hocam Çok Özür Dileyerek Sizi Son Kez Rahatsız Edicem öncelikle Çok Teşekkürler Net Ve Açık Cevaplarınız İçin Gerçekten Tam anlamıyla Bilgi Sahibi Oldum

Son sorum da Şu Şekilde;

Burnun 1 tarafında Açık olmasına rağmen zor hava akışı gerçekleşiyor Diğer taraf Gayet açık Ve göze Arada Yanma Dışında Hiç Bir problem Yok tabiki siz hem vakayı hem tetkikleri görmeden yorum yapmazsınız ancak görüşünüzü Çok merak ediyorum Sizce diğer Bölgede de Tanı konulan Parçadan varmıdır?

 

  • Ali Kaplan cevapladı 5 yıl önce
  • son düzenleme 5 yıl önce
0
0

Nazal polipler çoğunlukla iki taraflı, inverted papillomlar ise çoğunlukla tek taraflı olur. Bir tarafı daha az etkilediği için burnun bir tarafı açık hissedilen iki taraflı polipler olabilir. Muayenede ve filmlerde ne görüldüğüne göre karar verilmesi gerekir. Yani, “sizce” ile başlayan sorunuzun yanıtını tahminle veremem.

Doktorunuz tek taraflı bir sorun tespit ettiyse biyopsi alıp bu bilgiye göre tedavi planlama kararını vermek istemesi çok doğru bir yaklaşımdır.

0
0

Hocam Patoloji Sonucu Bu Şekilde Sonuç Nedir Ne Yapılması Gerekiyor Bilgi Verirmisiniz Hocam

  • Ali Kaplan cevapladı 5 yıl önce
  • son düzenleme 5 yıl önce
0
0

Telefon ekranı görüntülerinden bir sonuca varamayız. Yazılı olanlar doktorunuzun şüphelendiği ihtimali tanılar mı, yoksa patoloji incelemesinin sonucu mu anlaşılmıyor. Hastaneden yazılı patoloji raporunu alın, ona göre net karar verelim.

0
0

Hocam Doktorumun Şüphelendiği Tanılar sırasıyla belirtilmiş

Üniversite Hastanesi Patoloji Sonuç Olarak Çıkan Evrak bu Şekilde Ben Üniversitenin sitesinden Pdf olarak görüntüledim

Mikroskobik Bulgular Bu şekilde yazıyor Bir sonuç belirtilmemiş mi ? Başka ne şekilde Oluyor Anlamadım

  • Ali Kaplan cevapladı 5 yıl önce
  • son düzenleme 5 yıl önce
0
0

Nazal polip yönünde bir bulgu yazılı, ancak sonuç belirtilmemiş. Mutlaka doktorunuzla görüşün.

9 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
İsim Soyisim*
E-mail*
Dosya ekle
Tetkik raporları, görüntüleme incelemelerine ait resimler, fotoğraf vb belgelerinizi gönderebilirsiniz.
Dosya Adı Boyut
Yüklenen dosya şuanda bulunmamaktadır.
Maksimum dosya boyutu 9.8MB.
Desteklenen dosya formatları : pdf txt doc docx jpg tif png mp4