Hipofiz tümörü genel bilgi talebi

0
0

Eşime yaklaşık 2 yıldan fazla oldu paratiroid teşhisi konuldu. 2 defa ameliyat oldu. en son 7 nisan 2018 de yapılan rutin 6 aylık kontrolde ön tanıda hipofiz tümörü teşhisi konuldu. doktorumuz Mr istedi Mr sonucunu doktorumuz kongrede olduğu için daha Mr sonucunu bize yorumlamadi. olduğum ilde beyin cerrahi ve kurum doktorumuza yorumlattim sorun olmadığının bilgisi verildi Ancak henüz bizim doktor Mr sonucunu bize yorumlamadi bize daha bilgi vermedi. Eger Mr sonucu temiz ise bizim doktorumuz başka ne tür istek yapabilir kesin tanı koyabilmek için

Tarafıma bilgi verilmesini arz ederim. Saygilarimla

 

  • Mehmet Soylu , 9 ay önce sordu.
  • son düzenleme 9 ay önce
0
0

Gödermiş olduğunuz hipofiz MR incelemesi normal olarak raporlanmış. Doktorunuz muhtemelen bir hormon bezi olan paratiroid bezinde tümör olduğu için, bir başka hormon bezi olan hipofiz bezini de incelemek istemiştir. Belki ameliyat edilen paratitorid bezinin patoloji incelemesinde böyle bir ileri incelemeyi gerektirir bir özellik vardır.

Doktorunuzla görüşmeniz gerekir. Bütün detayları (kandaki ameliyat öncesi ve sonrası hormon düzeyleri, her iki ameliyatta çıkartılan dokuların patoloji inceleme sonuçları, niçin ikinci ameliyata gerek duyulduğu vb) bilmeden bir yorum yapmak ne yazık ki mümkün değil.

Geçmiş olsun dilerim.
Dr. İrfan Yorulmaz

1 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
İsim Soyisim*
E-mail*
Dosya ekle
Tetkik raporları, görüntüleme incelemelerine ait resimler, fotoğraf vb belgelerinizi gönderebilirsiniz.
Dosya Adı Boyut
Yüklenen dosya şuanda bulunmamaktadır.
Maksimum dosya boyutu 5MB.
Desteklenen dosya formatları : pdf txt doc docx jpg tif png
Whitefest Rezervasyon
Aytaç Termal Otel