Göz altında kırık

0
0

Merhaba hocam. İki gün önce darp sonucu göz altımda kırık ve hafif çökme oldu estetik cerrrah ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Ameliyat olmadan kaynayıp eski haline dönmesi mümkün mü? Eğer olmazsam ileride ne gibi sorunlar çıkarır? Ameliyat olursam takılan plağın herhangi bir dezavantajı olur mu hayatım içinde? Eğer e mailinizi verirseniz tetkik raporlarını yollayabilirim teşekkürler

  • Ali Şimşek , 7 ay önce sordu.
  • son düzenleme 7 ay önce
0
0

Gözün altındaki elmacık kemiği (zigoma) diğer yüz kemiklerine üç farklı yerden tutunur. Çökme olduysa kırık sadece göz altında değil, diğer tutunma noktalarında da var demektir. Kırık bölgelerini değerlendirmek için bilgisayarlı tomografi incelemesi gerekir. Böyle bir kılık varsa bütün kırık hatlarının ayrı ayrı onarılması gerekir. Onarımın mümkün olan en kısa sürede yapılması gerekir. Üzerinden günler geçtikten sonra kemiğin yerine oturtulması ve iyi bir onarım yapılması güçleşir.

Kendi haline bırakılıp kaynaması beklenirse kemik eski konumuna dönmez. Hatta elmacık kemiği ile çene kemiği arasındaki güçlü çiğneme kasının aşağı çekme etkisiyle kemik bir miktar daha yer değiştirir ve yüzde kalıcı bir asimetri ve şekil bozukluğu kalır.

Plak ve vidaların çoğunlukla olumsuz bir etkisi yoktur, ömür boyu takıldıkları yerde kalabilirler. Nadir görülen bir durum olmakla birlikte, vücut plağa karşı aylar sonra bir reaksiyon geliştirir ve plak görünür hale gelirse ikinci bir ameliyatla çıkartılması gerekebilir.

Tetkik sonuçlarınızı aşağıdaki “Dosya ekle” bağlantısını kullanarak gönderebilirsiniz.

Geçmiş olsun dilerim.
Dr. İrfan Yorulmaz

1 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
İsim Soyisim*
E-mail*
Dosya ekle
Tetkik raporları, görüntüleme incelemelerine ait resimler, fotoğraf vb belgelerinizi gönderebilirsiniz.
Dosya Adı Boyut
Yüklenen dosya şuanda bulunmamaktadır.
Maksimum dosya boyutu 5MB.
Desteklenen dosya formatları : pdf txt doc docx jpg tif png
Whitefest Rezervasyon
Aytaç Termal Otel