Geniz akıntısı

0
0

Hocam merhaba,

yaklaşık 5 aydır geçmek bilmeyen geniz akıntısı var hocam birçok doktora gittim sinüzit yıllardır var zaten bende. 5 tane antibiyotik ve burun spreyleri kullandım bi dönem burun yıkama kiti kullandım fakat sadece biraz azalma oldu sigara içilen ortamda çalışıyordum işi bıraktım bu azalma ondan büyük ihtimalle, çünkü sigara dumanı çok etkiliyordu ve kendimde sigarayı bıraktım. Son zamanlarda sabah kalktığımda şeffaf burun akıntısı oluyor. Tomografi de çekildi doktorum sinüs kanallarının açık olduğunu söyledi ve geniz akıntısı olmadığını söyledi endoskopla baktığında. Fakat var ve geçecek gibi durmuyor hocam ne yapmalıyım sizce yada geniz akıntısını ben yoğun bi şekilde hissetmeme rağmen neden görünmüyo?

0
0

Hocam BT raporunu sizinle paylaşmak istedim;

Nazal septumda açıklığı sağa bakan hafif deviasyon mevcuttur. Kemik spur sol inferior konkaya indentasyon göstermektedir. Her iki orta konka büllöz yapıdadır. Sağ maksiller sinüste büyüklüğü 12 mm, Sol maksiller sinüste büyüklüğü 6 mm çapında bir kaç adet retansiyon kistini telkin eden lezyon mevcuttur. Bilateral maksiller sinüste minimal mukozal kalınlaşmalar görülmektedir.  Sağ maksiller sinüs ostiumundaki retansiyon kistine sekonder sağ maksiller sinüs ostiumu obliteredir. Sol maksiller sinüs ostiumu daralmıştır. Her iki maksiller sinüs tabanına diş kökleri indentasyon göstermektedir. Diğer paranazal sinüslerin havalanması normaldir. 

0
0

Raporunuzda sağ maksiler sinüsün burun boşluğu ilişkisini tıkayan bir kist olduğu yazılı, bu akıntıya yol açabilir. Muayene bulgularını ve filmleri bizzat görmeden söyleyemem. Arzu ederseniz gelin, bakalım.

Geçmiş olsun.

3 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
İsim Soyisim*
E-mail*
Dosya ekle
Tetkik raporları, görüntüleme incelemelerine ait resimler, fotoğraf vb belgelerinizi gönderebilirsiniz.
Dosya AdıBoyut
Yüklenen dosya şuanda bulunmamaktadır.
Maksimum dosya boyutu 9.8MB.
Desteklenen dosya formatları : pdf txt doc docx jpg tif png mp4