Geçmeyen boğaz ağrısı ve geniz akıntısı

0
0

Hocam 1 ay önce akşam otururken birden boğazımda ağrı başladı. Bu ağrı gün içinde azalıyor geceleri artıyor. Elimle dokunduğumda dilimin arkasında kabarcıklar hissediyorum ve ağrı bıradan geliyor. Ara ara kaşınıyor birde. Geniz akıntım ise çoğu zaman var. Dilimin arkası beyaz ön tarafları genelde pas renginde. Ara sıra morarıyor ve genel bir ağız ağrısı hissediyorum. Damağım özellikle. Bunların yanında bazen yemek yerken ve yemekten sonra kulaklarım ağrıyor.

KBB ye gittim Boyun US ve kan tahlili yaptı. İkiside temiz çıktı. Vucudunda iltihap yok dedi. Benlik birşey yok dahiliyeye git dedi. Ona da gittim o sende birşey yok dedi vitamin tahlili yaptı o da temiz çıktı.

4 ay önce endoskopi yapılmıştı ve gastiritin var dendi. Biyopsi sonuçları da temiz çıkmıştı.

2 ay önce de şiddetli bir grip geçirmiştim.

Sizce ne olabilir? Nasıl bir yol izlemeliyim. Hangi doktora gitsem o oma yönlendiriyor iyice karıştı. Şu an Reneks, Famodin, Antepsin ve Dex-Forte(aile hekimi 5 gün kullan gel dedi) kullanıyorum.

0
0

Gastrite eşlik eden reflü bu şikayetleri yapabilir. Teşhisi için yemek borusunda 24 saatlik pH monitörizasyonu incelemesi yapılabilir.

2 ay önce geçirdiğiniz enfeksiyonun grip olduğunu nereden anladınız? Grip (influenza) testi yapılmış mıydı? Ya da COVID-19 testi?

1 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
İsim Soyisim*
E-mail*
Dosya ekle
Tetkik raporları, görüntüleme incelemelerine ait resimler, fotoğraf vb belgelerinizi gönderebilirsiniz.
Dosya AdıBoyut
Yüklenen dosya şuanda bulunmamaktadır.
Maksimum dosya boyutu 9.8MB.
Desteklenen dosya formatları : pdf txt doc docx jpg tif png mp4