Epikriz Rapor Yorumlaması

0
0

Değerli hocam merhabalar,

28 yaşındayım. Yaklaşık 16 yıldır orta kulak problemi yaşıyorum. Akıntı, mantar, enfeksiyon hastalıkları yaşadım ve ne yazık ki yaşamaya devam ediyorum. 2019 yılında dayanılmaz bir noktaya geldi ve ameliyat olmaya karar verdim. Tabii bu kararı almamda doktorlarımın ortak bir paydada buluşmuş olmaları etkili oldu. Ameliyat raporu ekte mevcuttur. Ameliyat öncesi işitme testi sonuçları da hakeza ekte mevcuttur. Ameliyat sonrası 1,5 yıl akıntı sorunu yaşamadım. Sonrasında belli aralıklarla doktoruma gittim kulak temizliği antibiyotik kullanımı derken kısır bir döngüye girmiş olduk. Yaklaşık 6 aydır akıntı ile uğraşmaya devam ediyorum. Hastalık kodları, H62.2, H65.4. Yazılan ilaçlar ekte paylaşıldı. Sonrasında, K-Mexader %0.1, Alkol Borik Satüre %3 lük.

Uzun yazımı maruz görün lütfen bir umut belki sizin yönlendirme veya tavsiyeleriniz ile farklı bir tedavi uygulanabilir. İlginiz alakanız için şimdiden teşekkür ediyorum. Allah’a emanet olun. Saygılarımla,

0
0

Çoğunlukla kolesteatomlu müzmin orta kulak iltihabında ve işitmenin düzeltilmesi mmkün olmayan durumlarda uygulanan “radikal mastoidektomi” adı verilen operasyon yapılmış. Amacı kolesteatomun tekrarlamasını önlemeye yönelik olan bu ameliyat şeklinden sonra sürekli takip ve zaman zaman ameliyat bölgesinin temizlenmesi gerekir. Bütün bunlara rağmen, ameliyat sahasında akıntı yaratan sorunlar veya kolesteatom gelişimi görülebilir ve bunlar ilaç tedavileri ile çözümlenemiyorsa tekrar ameliyat gerekebilir.

1 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
İsim Soyisim*
E-mail*
Dosya ekle
Tetkik raporları, görüntüleme incelemelerine ait resimler, fotoğraf vb belgelerinizi gönderebilirsiniz.
Dosya AdıBoyut
Yüklenen dosya şuanda bulunmamaktadır.
Maksimum dosya boyutu 9.8MB.
Desteklenen dosya formatları : pdf txt doc docx jpg tif png mp4