Damak

0
0

Merhaba ben uyku apnesi ameliyatı oldum  tam 8 gün önce fakat ağrılarım geçmiyor damağıma dikiş atıldı onların ağrısı geçmiyor hergün serum yiyorum ama iyleşmedi yıtkunamıyorum ve geceleri şiddetli ağrılar oluyor birde sırt üstü yattığım zaman burundan nefes alıp veremiyorum küçük dilim sanki Genzimi kapatıyor ben yatarken bunun sebebi nedir acaba bilgi verirseniz sevinirim

  • Bilal güler , 7 ay önce sordu.
  • son düzenleme 7 ay önce
0
0

Uyku apnesine yönelik bir çok ameliyat türü vardır. Sizde hangisinin uygulandığını bilmiyorum, bu nedenle genel bir bilgi verebilirim.

Uyku apnesi için uygulanan damak ve yutak cerrahilerinden sonra ağrı 3. ve 4. günlerde en şiddetli olur; çoğunlukla 11-12.güne kadar yaklaşık aynı şiddette devam eder, daha sonra hafiflemeye başlar, tamamen ortadan kaybolması 3 haftayı bulabilir. Bu süre içinde kesintisiz ve güçlü ağrı kesiciler kullanmanız gerekir.

Ameliyattan sonra küçük dil ve çevresinde 2 hafta kadar şişlik olur, sırtüstü yatıldığında genzin kapanıyor hissi bu nedenledir. Ayrıca uyku apnesi ameliyattan sonra hemen düzelmez, ameliyat sonucunun alınabilmesi için 2-3 ay geçmesi gerekir.

Geçmiş olsun dilerim.
Dr. İrfan Yorulmaz

1 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
İsim Soyisim*
E-mail*
Dosya ekle
Tetkik raporları, görüntüleme incelemelerine ait resimler, fotoğraf vb belgelerinizi gönderebilirsiniz.
Dosya Adı Boyut
Yüklenen dosya şuanda bulunmamaktadır.
Maksimum dosya boyutu 5MB.
Desteklenen dosya formatları : pdf txt doc docx jpg tif png
Whitefest Rezervasyon
Aytaç Termal Otel