Burundan su akması

0
0

Hocam merhabalar,

Öncelikle tespit edilen alerjik bir durum , sinüzit migren rahatsızlıklarım bulunmuyor.

Bazı zamanlar ayda (en az aralıklı  2-3 gün) aniden başlayan burun tıkanıklığı sonrasında yoğun bir şekilde  burundan su akması (tek taraflı sağ) gerçekleşiyor. Öyle ki gece uyurken akan sıvının hissi ile uyanmaktayım ve silmek için yetişemiyorum bile. Bu durum ayda 2-3 kez gercekleşiyor ancak arka arkaya değil aralıkla 1 gün aradan zaman geçiyor yine bir gün şeklinde.

Haricen son dönemlerde ipek kirpik kullanmaya başladım ve bu kirpik taktırdıgımın ertesi günü de 1 gün olacak şekilde denk geldiğini farkettim.

Sorum şu ; Bir tür kimyasal alerjisi (kirpik yapıştırıcısı) burundan sıvı gelmesine sebep olur mu? Bununla ilgili nasıl emin olabilirim? Bunun yanında kimyasal alerjisi dışında kendiliğinden birden oluşan bu akıntının sebebi ne olabilir?

  • Figen Bayraktar , 6 ay önce sordu.
  • son düzenleme 6 ay önce
0
0

Öncelikle deriden solunum sistemi alerjenlerine karşı alerji testleri yapılıp alerjk nezle olup olmadığına bakılmalıdır. Bu sırada kullandığınız “kirpik yapıştırıcısı”nı da alerji uzmanına götürürseniz bununla ilgili bir deri yama testi de yapması mümkün olabilir. Bu yapıştırıcının göz kapağı derisinde alerji yapmayıp burun akıntısı yapması düşük bir olasılık.

Alerji bulunamaz ise, burun ve sinüslerde de bir sorun yoksa vazomotor rinit en yüksek olasılık. Nedeni bilinmeyen bu sorun için buruna uygulanan sprey tedavilerinden tarar görmezseniz cerrahi tedavi denenebilir.

Geçmiş olsun dilerim.

1 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
İsim Soyisim*
E-mail*
Dosya ekle
Tetkik raporları, görüntüleme incelemelerine ait resimler, fotoğraf vb belgelerinizi gönderebilirsiniz.
Dosya AdıBoyut
Yüklenen dosya şuanda bulunmamaktadır.
Maksimum dosya boyutu 9.8MB.
Desteklenen dosya formatları : pdf txt doc docx jpg tif png mp4