Burundan şeffaf sıvı akıntısı

0
0

Merhabalar uzun süredir baş dönmesi ve ağrı şikayetlerim devm etmekteydi ancak yaklaşık 2 aydır hiç geçmeyen baş ağrıları, ayağa kalktığımda gözleriöin kararması ve baş dönmesi şikayetleri yaşıyorum. Buna ek olarak ara ara burnumun solundan su gibi şeffaf bir sıvı akıntısı başladı ve git gide artmaya başladı uyandığımda da aynı durum sık sık tekrarlamaya başladı. Birde 2 3 hafta öncesinde hemen hemen 4 5 gün boyunca sürekli burnum kanadı uykumdan bile burnumun kanaması ile uyandığım oldu. BOS kaçağı olma ihtimali var mıdır ?

0
0

Evet, BOS kaçağı olasılığı var. BOS basıncının yüksekliği baş ağrısı ve belli bir nedene bağlı olmayan BOS kaçaklarına neden olabilir.

BOS olup olmadığını anlamak için mümkünse sıvıyı bir tüpe toplamanız gerekecektir. Bu mümkün olmaz ise burun içine sıvı emecek özellikte bir tampon yerleştirilmeli ve 6 saat tutulmalıdır. Daha sonra sıvıda BOS’da bulunan Beta-2 transferrin maddesi araştırılmalıdır. Test pozitif çıkarsa kaçağın yerini belirlemek için filmler çekilmeli ve kaçak yeri onarılmalıdır.

Geçmiş olsun dilerim.
Prof. Dr. İrfan Yorulmaz

1 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
İsim Soyisim*
E-mail*
Dosya ekle
Tetkik raporları, görüntüleme incelemelerine ait resimler, fotoğraf vb belgelerinizi gönderebilirsiniz.
Dosya Adı Boyut
Yüklenen dosya şuanda bulunmamaktadır.
Maksimum dosya boyutu 5MB.
Desteklenen dosya formatları : pdf txt doc docx jpg tif png
Whitefest Rezervasyon
Aytaç Termal Otel