BOS tedavisi

0
0

benim hastam gözünün önünde ki bezeyi aldırdıkdan sonra yaklaşık 1 aylık süre içerisinde burnundan berrak sıvı akıntısı oluyordu sıvının kesildiği bir gün yüksek ateş ve halsizlik şikayetiyle hastaneye kaldırıldı yoğun bakıma alındı menenjit teşhisi kondu tedavisi devam ediyor 10 gün oldu bu sure içerisinde hekimlerin tahlil ve filim sonuçlarının neticesinde BOS kaçağının olduğu söylendi Boludaki hastanelerde gerekli tıbbi cihazlar olmadığından Ankaraya gitmemiz gerektiği soyleniyor bize bu konu siz yardımcı olabilir misiniz acil cevap verir seniz minnetdar oluruz hoşça kalın

  • Faysal Dağdelen , 10 ay önce sordu.
  • son düzenleme 10 ay önce
0
0

Öncelikle yapılmış olan tahlil ve filmlerin tedavi için yeterli olup olmadığına bakmalıyız. Detay belirtmediğiniz için aşağıdaki aşamaların gerçekleştirilip gerçekleştirilmediğini bilemiyorum:

  • Sıvının BOS olup olmadığını anlamak için sıvı toplanıp laboratuara gönderilmeli ve Beta-2 transferrin maddesinin bulunup bulunmadığına bakılmalıdır.
  • Test pozitif çıkarsa kaçağın yerini belirlemek için bilgisayarlı tomografi ve manyetik rezonans sisternografi filmleri çekilmelidir.

Bunlardan sonra ameliyat planlanmalıdır. Her konuda yardımcı olur ve gerekiyorsa ameliyatı da yaparız. Randevu bilgileri için buraya tıklayınız.

Geçmiş olsun dilerim.
Dr. İrfan Yorulmaz

1 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
İsim Soyisim*
E-mail*
Dosya ekle
Tetkik raporları, görüntüleme incelemelerine ait resimler, fotoğraf vb belgelerinizi gönderebilirsiniz.
Dosya Adı Boyut
Yüklenen dosya şuanda bulunmamaktadır.
Maksimum dosya boyutu 5MB.
Desteklenen dosya formatları : pdf txt doc docx jpg tif png
Whitefest Rezervasyon
Aytaç Termal Otel