BOS sıvısı

0
0

ben yaklaşık 4 ay önce burun polip ameliyatı oldum. bir süre sonra burnumdan sıvı gelmeye başladı. çok ihmal edildi sonrasında zamanla azaldı. ilaçlı tomografi çekildi. raporda defekt şüphesi var yazıyor ama doktorum göremediği için hiçbir şey yapamadı takip edelim dedi. şimdi ise bir haftadır yine sıvı geliyor burnumdan. ben laboratuara verdim sıvıyı sonucu sizinle de paylaşmak istiyorum. daha önceki gittiğim doktorlara güvenemiyorum artık malesef. ne yapacağımı bilemez durumdayım şuanda. doktorlar ikiye ayrıldılar. yarısı BOS sıvısı yarısı burun sıvısı diyor. sonuç bu şekilde
Bos gluloz-5 mg/dL
Bos ldh- 110 ül
Bos mikroprotei-175 mg/dL
Bos potasyum-7,02 mEg/L
Bos sodyum-137 mEg/L

  • Nilgün Küçükkörpe , 9 ay önce sordu.
  • son düzenleme 9 ay önce
0
0

Bu sonuçlar sıvının BOS olduğunu desteklemiyor. Ancak burundan gelen berrak bir sıvının BOS olup olmadığını anlamanın yolu sıvıda “Beta-2 transferrin” adı verilen maddenin bulunup bulunmadığına bakılmasıdır. Sonuç pozitif ise BOS’tur.

Filmlerinizi WeTransfer veya Dropbox üzerine yükleyip adresi iletisim@irfanyorulmaz.com e-posta adresine gönderirseniz değerlendiririz.

Geçmiş olsun dilerim.
Dr. İrfan Yorulmaz

0
0

Mrb hocam. Ben beta2 transferrin maddesine baktırdım negatif çıktı. Gelen sıvı bos sıvısı değilmiş. Bu durumda benim yapmam gereken birşey varmıdır. Nasıl bir yol izlemeliyim?

Dosya ekle
  • Nilgün Küçükkörpe cevapladı 9 ay önce
  • son düzenleme 9 ay önce
0
0

Burun poliplerine neden olan bünyesel özellikleri ameliyatın değiştirmesi mümkün değil. Burun akıntısı bu nedenle ameliyatlardan sonra da devam edebiliyor. Ameliyatınızı yapan doktorunuzun veya bu konuyla uğraşan başka bir KBB uzmanının daimi takibinde olmanızı öneririm.

Geçmiş olsun.
Dr. İrfan Yorulmaz

3 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
İsim Soyisim*
E-mail*
Dosya ekle
Tetkik raporları, görüntüleme incelemelerine ait resimler, fotoğraf vb belgelerinizi gönderebilirsiniz.
Dosya Adı Boyut
Yüklenen dosya şuanda bulunmamaktadır.
Maksimum dosya boyutu 5MB.
Desteklenen dosya formatları : pdf txt doc docx jpg tif png
Whitefest Rezervasyon
Aytaç Termal Otel