BOS rinore

0
0

Hocam merhabalar, Elazığ’da Fırat üniversite hastanesinde eşimin burnundan gelen sıvı üzerine sinüs Bt çekildi defekt olduğundan şüpheye düştüler ve buralarda Beta2 transferin bakılmadığı için bizi yönlendirdiler ancak başka bir hocamız pozisyon verip öksürttü ve gelen sıvı Bos bı sebeple diazomid ve lomber drenaj ile medikal tedaviye başladı. Drenaj işlemi kraniyal hipotansiyon geliştiği için durduruldu ve bir aydan fazladır eşim uzanıp diazomid kullanıyor. Hala günde veya iki günde bir damla gelmeye devam ediyor. Şimdi biz ne yapalım sizce çok arada kaldık dosyayı da ekleyemedik isterseniz e nabız şifresini verebilirim. Bos biyokimya ve sinüs bt den başka herhangi bir tetkik yapılmadı. Teşekkür ederim iyi günleri dilerim.

0
0

Akan sıvının BOS olup olmadığını anlamanın yolu Beta-2 transferrin veya Beta trace protein incelemesi yapmaktır. Biyokimya ile anlaşılamaz.

Bilgisayarlı tomografi sıvı kaçağının yeri konusuna kesin bilgi vermiyorsa MR sisternografi incelemesi yapılmalıdır.

Lomber ponksiyon ve asetazolamid tedavisi ile sıvı kaçağı dursa bile, kendiliğinden kapanan BOS kaçağı bölgesi zayıf olur ve menenjitten korumayabilir. Buruna olan BOS kaçaklarının tedavisi ameliyattır.

0
0

Hocam öncelikle böylesine yoğunken verdiğiniz cevaptan dolayı çok teşekkür ederim. Bizim buralarda bu ameliyatı yapacak Tuğba hocam  vardı. Depremden dolayı hastanelerin durumu maalesef çok kötü bu yüzden Ankara Tıp’ı önerdi. Bizde bu test için Ankara’ya özel laboratuvara geleceğiz.  Umarım hastanede sıra bulup size görünebiliriz. Çok teşekkür ederim iyi günler dilerim.

2 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
İsim Soyisim*
E-mail*
Dosya ekle
Tetkik raporları, görüntüleme incelemelerine ait resimler, fotoğraf vb belgelerinizi gönderebilirsiniz.
Dosya AdıBoyut
Yüklenen dosya şuanda bulunmamaktadır.
Maksimum dosya boyutu 9.8MB.
Desteklenen dosya formatları : pdf txt doc docx jpg tif png mp4