Bebeğimizin kulak arkası ve başındaki lenf bezi şişmesi

0
0

Hocam merhabalar. 7 aylık bebeğimiz var. Kafasında kulaklarının arkasında lenf bezlerinde şişlik fark ettik. Özel muayenehaneye göründük, olabileceğini söylediler ama içimiz rahat etmedi, başka bir Prof. Dr. gördü, tam kan testi yaptı vs CMV virüs geçirmiş olduğunu, bundan kaynaklı olduğunu söyledi. Bazen gece kaldırdığımızda daha belirgin oluyor, sabah iniyor gibi. Bize mi öyle geliyor anlamadık, geçecek mi bu bezelerdeki şişler onu da bilmiyoruz, doğal olarak çok huzursuzuz. Başka herhangi bir zarar verdi mi bilemiyoruz. Sizin fikirleriniz de bizim için çok önemli cevaplayabilirseniz çok seviniriz… tam kan sayımı sonuçlarını ekleyemedim hata verdi hocam.

  • Can Muhammed Yılmaz , 12 ay önce sordu.
  • son düzenleme 12 ay önce
0
0

Lenf bezleri bağışıklık sisteminin doğal elemanlarıdır ve mikroplarla karşılaştıklarında büyümeleri normaldir. Enfeksiyonun etkisi geçtikten sonra büyüyen lenf bezleri yavaş yavaş küçülür, bu küçülme bazen haftalar sürebilir. CMV enfeksiyonu nedeniyle büyüyen lenf bezleri bebeğinize herhangi bir zarar vermez.

Geçmiş olsun.

0
0

Çok teşekkür ederiz hocam vakit ayırıp cevaplandırdığınız için…Hocam anne karnında geçti cmv virüsü sanırım uzun zamandır bezeler duruyor geçmedi bebeğimiz 7 aylık. İleride zamanla geçer mi? Yoksa zararsız olarak bununla yaşamaya alışmamız mı lazım

  • Can Muhammed Yılmaz cevapladı 12 ay önce
  • son düzenleme 12 ay önce
0
0

Çocuk Hastalıkları uzmanı CMV dışında başka bir neden düşünmüyorsa zamanla gerilemesi beklenecek. Muhtemelen çocuğunuz büyüdükçe yok olacaklardır.

0
0

Hocam çok teşekkür ederiz iyiki sizin gibi hekimlerimiz var.

  • Can muhammed yılmaz cevapladı 12 ay önce
  • son düzenleme 12 ay önce
0
0

hocam merhabalar; kusura bakmayın rahatsız ediyoruz size muayneye de geldik oğlumuzun adı Asil YILMAZ çok güzel bilgilendirdiniz bizi cmv virüsü ve lenf nodları ile ilgili…Fakat oğlumuz uykusunda bazen çok huzursuz kalkıyor başına götürüyor elini. Bir de hocam kulağının arkasını ve başını çok kaşıyor bazen acı çeker gibi önem arz eden bir şey yada bakmanızda fayda göreceğini düşündüğünüz bir durum var mıdır. Endişeleniyoruz ister istemez ebeveyn olarak can sıkıcı bir durum. Sanırım bu lenf bezleri tamamen gitmeden bizim içimiz rahat etmeyecek.

  • can muhammed yılmaz cevapladı 6 ay önce
  • son düzenleme 6 ay önce
0
0

Merhabalar, aynı durum benim 10 aylık bebeğimde de var. Asil’in Lenf bezlerinde bi değişiklik oldu mu naptınız merak ettim mesajımı görürseniz cevabınızı bekliyorum tesekkür ederim

  • Sena özdemirli cevapladı 3 gün önce
  • son düzenleme 3 gün önce
6 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
İsim Soyisim*
E-mail*
Dosya ekle
Tetkik raporları, görüntüleme incelemelerine ait resimler, fotoğraf vb belgelerinizi gönderebilirsiniz.
Dosya AdıBoyut
Yüklenen dosya şuanda bulunmamaktadır.
Maksimum dosya boyutu 9.8MB.
Desteklenen dosya formatları : pdf txt doc docx jpg tif png mp4