Kulak zarı ameliyatı

0
0

Hocam sol kulak zarı delik arada kulaktan çın sesleri var geçen 2 defa çok az kan gördüm silerken kulağımı birde iltihap var dedi doktor, daha öncede sorum olmuştu size, doktor ameliyat dedi tıp fakültesini önerdi benim merak ettiğim konu bu kulak zarı ameliyatı nasıl yapılıyor? ve hastanede yatış kaç gün? iyileşme sürem ne kadar sürer? nette 2 çeşit ameliyat var! Ameliyat sonrası bir terslik olur mu?

  • N. İşcimen , 6 ay önce sordu.
  • son düzenleme 6 ay önce
0
0

Kulak zarı ameliyatı çoğunlukla hastanın kendi vücudundan elde edilen bir dokunun kulak zarına yama yapılması ve bunu vücudun kabul etmesinin beklenmesi şekline yapılıyor.

Hastanede yatış süresi çoğunlukla 1-2 gündür. İstirahat etmeniz gereken süre yaklaşık 1 haftadır. Kulak zarının tutup tutmadığının anlaşılması için gereken iyileşme süresi yaklaşık 3 haftadır.

Internet’de siz iki çeşit ameliyat görmüş olabilirsiniz. Aslında kulak zarı onarımının çok daha fazla sayıda uygulama şekli vardır.

Her ameliyatın riskleri vardır. Enfeksiyon, yeni kulak zarının tutmaması, işitmenin düzelmemesi veya nadiren bozulması riskleri vardır. Bu riskler düşük olasılıklıdır.

Geçmiş olsun dilerim.
Dr. İrfan Yorulmaz

0
0

Anladım hocam, peki ben bu ameliyatı olmazsam ilerleyen yaşlarımda bana bir sorun teşkil edermi? Birisi bana yüz felci olabilirsin demişti…. Şu andaki şikayetler çın sesi, uçağa binince ağrı, motor gezisi sonrası kulakta ağrı, yani rüzgar ve basınç almışsam sızıyla uyanıyorum

  • N.işcimen cevapladı 6 ay önce
  • son düzenleme 6 ay önce
0
0

Kulak zarının delik olarak kalması doğru bir durum değildir. Yıllar içinde kulak kemiğinde tahribat yaratan, akıntılı ve menenjit, yüz felci, beyin iltihabı gibi ciddi riskleri olabilen iltihaplanmalar ortaya çıkabilir. İleride çok daha kapsamlı ve riskli ameliyatlar geçirmemeniz için kulak zarınızın onarılmasında yarar vardır.

Geçmiş olsun dilerim.
Dr. İrfan Yorulmaz

0
0

Çok teşekkür ederim hocam iyi akşamlar

  • N.işcimen cevapladı 6 ay önce
  • son düzenleme 6 ay önce
4 sonuç gösteriliyor
Cevabınız
İsim Soyisim*
E-mail*
Dosya ekle
Tetkik raporları, görüntüleme incelemelerine ait resimler, fotoğraf vb belgelerinizi gönderebilirsiniz.
Dosya Adı Boyut
Yüklenen dosya şuanda bulunmamaktadır.
Maksimum dosya boyutu 5MB.
Desteklenen dosya formatları : pdf txt doc docx jpg tif png
Whitefest Rezervasyon
Aytaç Termal Otel